شنبه , تیر ۲۳ ۱۴۰۳
فروش سنگ نمک عمده

فروش سنگ نمک عمده صنعتی خوراکی دامی رنگی

فروش سنگ نمک عمده صنعتی خوراکی دامی رنگی، سنگ نمک خوراکی با خلوص ۹۹٫۵ درصد، سنگ نمک رنگی در رنگ های نارنجی و قرمز و آبی، سنگ نمک خوراک دام

سنگ نمک صنعتی چیست؟

سنگ نمک مانند تمام مواد معدنی و طبیعی دیگری که بر روی کره زمین یا زیر زمین قرار دارد در طبیعت به وفور یافت می‌شود و سبب حرکت جریان زندگی ما انسانها می‌گردد.

به طور کلی سنگ نمک تامین کننده اصلی زنجیره غذایی انسان و دام است و نبود آن سبب مشکلات بسیار فراوانی خواهد شد.

اما باید بدانیم همانگونه که هر ماده طبیعی دارای دسته بندی‌های مختلفی است سنگ نمک نیز دارای دسته بندی ها و اقسام بسیار زیادی است که به طور کلی به همه آنها سنگ نمک گفته می‌شود.

فروش سنگ نمک عمده

همه نمک های سنگی یا حاصل خشک شدن دریاچه ها در میلیون ها سال قبل است و یا نتیجه فوران آتش فشان و تجمع مواد معدنی درون کره زمین است و همین تفاوت نوع ایجاد و پیدایش باعث شده کیفیت نمک سنگ خروجی و به دست آمده نیز متفاوت باشد.

نوع استفاده‌ای که قرار است از سنگ نمک بشود فرآیند آماده سازی و استخراج و دسته بندی آن را تعیین می‌کند به طور مثال سنگ نمک خوراک دام و سنگ نمک خوراک انسان و سنگ نمک مخصوص صنایع غذایی با یکدیگر متفاوت است.

فروش سنگ نمک عمده

برخی از آنها می‌توانند مقداری ناخالصی به همراه داشه باشند ولی جهت خوراک انسان یا استفاده در برخی از صنایع، سنگ نمک هیچگونه ناخالصی نباید به همراه داشته باشد.

بر اساس تعاریف فوق اگر بخواهیم در یک عبارت کوتاه سنگ نمک صنعتی را بیان کنیم باید گفت سنگ نمک صنعتی به سنگ نمکی گفته می‌شود که میزان ناخالصی موجود در سنگ نمک برای آن حوزه چندان مهم نیست و به آن سنگ نمک صنعتی می گویند.

اما با پیشرفت علم و دقیقتر شدن استفاده از مواد در صنعت، امروزه دیگر نمی توان با یک تعریف کلی سنگ نمک صنعتی را مشخص کرد چرا که برخی از صنایع مثلا احیای رزین های صنعتی با وجود اینکه جزو صنایع محسوب می‌شود اما درصد خلوص سنگ نمک باید در بیشترین حد باشد و دقیقا سنگ نمکی باید استفاده شود که برای خوراک انسان مصرف می‌شود.

فروش سنگ نمک عمده

اگر در حوزه صنعت فعال هستید هیچگاه تصور نکنید که همه سنگ نمک ها شبیه به یکدیگر هستند چرا که تفاوت بسیار زیادی در میان آنها وجود دارد و شما باید سنگ نمک متناسب با حوزه خود را مصرف کنید
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

با همین یک مثال شما باید متوجه شده باشید که اهمیت انتخاب سنگ نمک بر اساس نوع استفاده و صنعت مورد نظر بسیار تعیین کننده است و می‌تواند یک پروژه را موفق کرده و یا به شکست بکشاند.

فروش سنگ نمک عمده

معرفی انواع سنگ نمک دامی

همانطور که در بخش قبل گفته شد سنگ نمک ها بر اساس نوع مصرف دسته بندی می‌شوند و یکی از پرمصرف‌ترین شاخه های سنگ نمک در حوزه دام و طیور و دامپروری است.

مصرف سنگ نمک در گاوداری ها بسیار بالاست چرا که گاو و گوسفند و کلیه احشام برای ادامه حیات خود به نمک و سنگ نمک نیاز دارند.

ولی یک نکته بسیار جالبی که در صنعت دامپروری ایران و سایر نقاط جهان وجود دارد نحوه استفاده از سنگ نمک است.

در خارج از مرزهای ایران اکثرا سنگ نمک را به شکل های برش خورده و در ابعاد منظم و مشخص مورد استفاده قرار می‌دهند ولی در ایران از سنگ نمک کلوخه و به همان شکل طبیعی استفاده می‌شود و دلیل اصلی آن هم تفاوت در قیمت این محصولات است.

فروش سنگ نمک عمده

سنگ نمک های برش خورده بعضا تا ۱۰ برابر سنگ نمک برش نخورده قیمت دارند که دامپروری ها ترجیح می‌دهند با هزینه کمتر، سنگ نمک ارزانتر را انتخاب کنند
البته باید گفت هر دو نوع برش خورده و معمولی هیچ تفاوتی در میزان مواد معدنی و درصد خلوص ندارند و فقط شکل و فرم آنها متفاوت است

در ادامه انواع مختلف سنگ نمک دام که مورد استفاده در ایران و سایر نقاط جهان است برای آشنایی بیشتر شما معرفی شده است:

سنگ نمک کلوخه سیاه: این سنگ نمک شکل طبیعی و برش نخورده سنگ نمک را دارد و دارای ارزانترین قیمت در میان تمام انواع سنگ نمک است و در بازار داخلی مصرف دارد البته یکی دو کشور خارجی نیز بعضا متقاضی این سنگ نمک هستند.

فروش سنگ نمک عمده

سنگ نمک کلوخه سفید رگه دار: سنگ نمک سفید رگه دار فروش بسیار بالایی جهت خوراک دام دارد و از سویی دیگر بازار صادراتی بسیار خوبی نیز دارد چرا که خلوص آن روی ۹۶ درصد است.

فروش سنگ نمک عمده

سنگ نمک کلوخه سفید یک دست: سنگ نمک سفید یک دست بالاترین کیفیت در میان تمام سنگ نمک های کلوخه دامی را دارد و علاوه بر مصرف بسیار زیاد در بازار داخل، خریداران خارجی بسیار فراوانی نیز دارد.

فروش سنگ نمک عمده

سنگ نمک برش خورده: سنگ نمک قالبی برش خورده حاصل برش زدن سنگ نمک درجه یک است و جهت بازار داخل مصرفی ندارد چرا که قیمت آن برای گاوداری ها به صرفه نیست اما مشتریان خارجی و صادراتی آن بسیار زیاد است در حقیقت سنگ نمک برش خورده جهت بازار صادراتی تهیه و تامین می‌شود.

فروش سنگ نمک عمده

مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک دامی برش خورده را با بهترین قیمت به شما عرضه می‌کند

نمک قالبی: نمک قالبی در میان انواع مختلف نمک دامی بالاترین خلوص را دارد و در حقیقت نمک خوراکی مصرف انسان است که به شکل قالبی تبدیل شده است.

این نمک فقط در بازار صادراتی خریدار دارد و کشورهایی چون روسیه و امارات خریداران اصلی این نوع از نمک هستند.

فروش سنگ نمک عمده

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سنگ نمک دامی پیشنهاد می‌شود این صفحه را نیز ببینید

آیا سنگ نمک خوراکی است؟

به طور کلی دو نوع مرکز اصلی برای تامین نمک مصرفی انسان وجود دارد یکی نمک دریا و دیگری سنگ نمک معدنی و به غیر از این دو هیچگونه منبع نمک طبیعی در سراسر دنیا وجود ندارد.

حال سوال این است که آیا سنگ نمک معدنی را می‌توان به عنوان نمک خوراکی استفاده کرد؟

به این سوال به دو صورت می توان پاسخ داد:

  1. از دیدگاه وزارت بهداشت
  2. از دیدگاه طب سنتی

از منظر وزارت بهداشت هیچگونه سنگ نمکی را نباید مصرف کرد چرا که حاوی فلزات سنگین است و تنها نمک مورد استفاده باید از جنس تصفیه شده باشد.

فروش سنگ نمک عمده

اساتید طب سنتی نیز تاکید دارند که از زمانهای بسیار قدیم همواره از سنگ نمک جهت تامین نمک مورد نیاز استفاده می‌شده و انسانها بیش از چند ده هزار سال است که از سنگ نمک استفاده کرده‌اند و جریان زندگی نیز هیچگاه قطع نشده است.

از نقطه نظر کارشناسی هر دو نظر درست است و نمی‌توان یکی را تایید و دیگری را رد کرد ولی باید گفت که هر سنگ نمکی قابلیت مصرف خوراکی برای انسان ندارد اما گونه‌ای از سنگ نمک وجود دارد که در تمام دنیا بینظیر است و خلوص آن از نمک تصفیه شده نیز بالاتر است.

فروش سنگ نمک خوراکی کمیاب

در بخش قبلی خواندید که نوعی از سنگ نمک خوراکی کمیاب وجود دارد که خلوص آن بسیار زیاد است و متقاضیان صادراتی بسیار زیادی نیز دارد ولی امکان خرده فروشی متاسفانه وجود ندارد.

با همه موارد گفته شده مجموعه سنگ نمک هالیتو این سنگ نمک با کیفیت را به عنوان سنگ نمک خوراکی عرضه نمی‌کند و به همه مشتریان هنگام خرید اطلاع داده می‌شود که تنها نمک مصرفی مورد تایید فقط نمک تصفیه شده است.

فروش سنگ نمک عمده

برای اطلاع از قیمت روز سنگ نمک خوراکی همیشه این صفحه را دنبال کنید

خرید سنگ نمک رنگی

سنگ نمک همانگونه که دارای کیفیتهای متفاوت است دارای رنگ های مختلفی نیز می‌باشد و سنگ نمک های قرمز و نارنجی و آبی از معروفترین انواع سنگ نمک های رنگی هستند.

این سنگ نمک های رنگی در کشورمان ایران چندان شناخته شده نیستند و فروش آنها بیشتر برای مقاصد صادراتی انجام می‌پذیرد.

سنگ نمک های رنگی به رنگ نارنجی و قرمز عموما به عنوان سنگ نمک هیمالیا شناخته می‌شوند اما در کشورمان ایران نیز معادن سنگ نمک رنگی وجود دارد هر چند که فراوانی آن به اندازه کشور پاکستان نیست.

فروش سنگ نمک عمده

از سویی دیگر این سنگ نمک ها دارای درجه بندی های مختلفی هستند و اگر یک متخصص نباشید قطعا به اشتباه خواهید افتاد.

سنگ نمک آبی نیز که یکی از سنگ نمک های رنگی و بسیار بسیار کمیاب است که در ایران شناخته شده نیست اما بازار صادراتی آن بسیار داغ است.

پیشنهاد

برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ نمک رنگی و صادراتی پیشنهاد می‌شود این صفحه را نیز ببینید

در معروفترین رستورانهای اروپا از نمک آبی ایران به عنوان پیش غذا و دسر به همراه سایر غذاها استفاده می‌شود و اگر رستورانی نمک آبی را سر میز غذا سرو نکند جزو رستورانهای خاص محسوب نمی‌شود.

فروش سنگ نمک عمده

به دلیلی کمیاب بودن سنگ نمک آبی همیشه قیمت بسیار بالایی را دارد و نکته آخر در این خصوص آنکه تامین نمک آبی گرمسار فوق العاده مشکل و سخت است.

تولید سنگ نمک تزیینی

مجموعه هالیتو در کنار صادرات انواع مختلف سنگ نمک رنگی و سنگ نمک سفید، راسا اقدام به تولید سنگ نمک تزیینی نیز می‌نماید.

این مجموعه به دلیل دسترسی آسان و راحت به انواع سنگ نمک و داشتن دستگاه های برش حرفه ای در کنار استادکاران بسیار مجرب، زیباترین و متنوع ترین مدل های سنگ نمک تزئینی را تولید و عرضه می‌کند.

حجم تولید سنگ نمک تزیینی در مجموعه هالیتو بیش از ۵۰۰ قطعه در روز است که با اختلاف بسیار زیاد در صدر تولید کنندگان سنگ نمک تزیینی در ایران قرار دارد.

گوشه‌ای از توانمندی استادکاران مجموعه هالیتو را مشاهده می‌نمایید برای مشاهده همه محصولات از این صفحه بازدید نمایید.

مرکز فروش سنگ نمک تزیینی

اگر قصد خرید محصولات سنگ نمک دکوری را به صورت عمده یا تکی دارید به راحتی می‌توانید از طریق شماره ذکر شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید و یا از طریق همین شماره در سایر پیام رسانها سفارش خود را ارسال نمایید.

همچنین امکان سفارش از طریق سایت نیز وجود دارد و با مراجعه به این صفحه به راحتی می‌توانید سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

قیمتهای عمده به صورت حیرت انگیزی ارزان و کاملا رقابتی هستند و در خصوص قیمتهای ارزان هیچگونه افت کیفیتی در نحوه ساخت وجود ندارد و تمامی سنگ نمک ها از جنس معدنی و طبیعی بوده و با نهایت دقت برش خورده اند.

فروش سنگ نمک عمده

فروش سنگ نمک عمده

اگر شما هم مایل به خرید عمده سنگ نمک هستید مجموعه هالیتو با کیفیت ترین نوع سنگ نمک در کنار پایین ترین نرخ را در اختیار شما می‌گذارد.

همچنین برای صادرات سنگ نمک و نمک حتما با ما تماس بگیرید چرا که به صورت کاملا رایگان شما را با بازار کشور مقصد و نوع سنگ نمک مورد نیاز در بازار هدف آشنا خواهیم کرد و اگر آشنایی کافی در خصوص بازار هدف دارید ما پایینترین قیمت حمل را برای شما در نظر خواهیم گرفت.

فروش سنگ نمک عمده

فراموش نکنید که مهترین نکته در تجارت سنگ نمک کرایه حمل است که به شدت تعیین کننده است و این مهم در حمل دریایی بیش از پیش خود را نشان می دهد کافیست برای اطلاع از نرخ حمل دریایی با ما تماس بگیرید.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

همچنین ببینید

صادرات سنگ نمک

تامین و صادرات سنگ نمک ظرفیت ماهانه ۱۵۰۰ تن

تامین و صادرات سنگ نمک ظرفیت ماهانه ۱۵۰۰ تن، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button+989129380188