شنبه , خرداد ۱۳ ۱۴۰۲
صفحه اصلی / سنگ نمک صنعتی / فروش نمک گرمسار ویژه صادرات با کیسه جامبو
فروش نمک گرمسار

فروش نمک گرمسار ویژه صادرات با کیسه جامبو

فروش نمک گرمسار ویژه صادرات با کیسه جامبو، فروش نمک شکری، فروش عمده نمک تصفیه شده، خرید سنگ نمک صنعتی، بسته بندی نمک و سنگ نمک در کیسه های ۲۵ و ۵۰ کیلویی و جامبو بگ.

مراکز فروش نمک گرمسار

معادن نمک گرمسار از جمله مهم­ترین معادن کشور هستند که بخش زیادی از نمک صنعتی و نمک خوراکی کشوررا تأمین می‌­نمایند.

نمک استخراج شده در معدن بزرگ نمک گرمسار به دلیل کیفیت و مرغوبیت کم نظیر در سطح جهان، علاوه بر تأمین نیاز داخلی، به صورت گسترده وارد بازارهای جهانی می­‌گردد.

سنگ نمک گرمسار در حال حاضر به عنوان تأمین کنندة بخش بزرگی از نیاز داخل است که توسط مراکز متعددی به فروش می‌­رسد.

فروش نمک گرمسار

مجموعه سنگ نمک هالیتو پس از استخراج سنگ نمک، محصولات را علاوه بر بازار داخل،  به خارج از کشور نیز صادر می‌نماید البته علاوه بر ارسال سنگ نمک کلوخه و خام، حجم بسیار وسیعی از این سنگ های نمکی، راهی کارگاه‌های تخصصی برش سنگ نمک هالیتو می‌شود.

در کارگاه‌های برش سنگ نمک هالیتو طیف گسترده‌ای از محصولات برش خورده مانند آجر نمک و همچنین انواع سنگ نمک تزیینی نیز ساخته و تولید می‌شود.

 برای اطلاع از قیمت خرید سنگ نمک مخصوص برش تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

معرفی انواع نمک خوراکی و صنعتی

نمک عنصری است که به وفور در طبیعت یافت می­شود و استخراج آن از معادن و تونل­های طبیعی در سراسر جهان رایج است.

نمک­ها در انواع مختلف تصفیه شده (نمک خوراکی) و تصفیه نشده (نمک صنعتی) در بازارهای مصرفی وجود دارند.

معادن نمک ایران دارای بهترین نوع نمک هستند و نمک گرمسار به عنوان یکی از مرغوب­ترین نمک­ها شناخته می­‌شود.

فروش نمک گرمسار

نمک خوراکی که نمکی تصفیه شده و قابل خوردن است در درجه­های مختلف تصفیه­سازی و پالایش می­شود. نمک خوراکی در انواع گوناگونی مانند نمک تصفیه شدة ید دارد، نمک دریا، نمک صورتی هیمالیا و صدها نوع نمک دیگر در کشورهای مختلف وجود دارد.

تفاوت تمامی این نمک­ها در مقدار مواد معدنی موجود در آنها است برای مثال نمک تصفیه شدة یددار نمکی است که بالاترین درجة خلوص را دارا می­باشد اما از سوی دیگر خلوص بالای آن ناشی از شدیم بسیار بالای این نمک است ولی از سایر مواد معدنی عاری می‌باشد.

ولی برخی از نمک های دیگر مانند نمک آبی که حاصل کوبش سنگ نمک آبی است حاوی مقدار پتاسیم بسیار فراوان است و علاوه بر تمدد اعصاب، کنترل فشار خون و تنظیم ضربان قلب را برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورد.

نمک­های صنعتی نیز بسته به شکل و کاربرد دارای انواع متنوعی هستند که مهم­ترین آنها در موارد زیر خلاصه می­شود:

 • نمک شیلاتی: نوعی از نمک صنعتی است که در صنعت شیلات برای گندزدایی و باکتری زدایی مورد استفاده قرار می­گیرد و نمکی است که در ابعاد کوچک خرد و بسته­بندی می­شود و از نظر سایزی مانند نخود است و به همین جهت به نمک نخودی نیز معروف است
 • نمک پودری( نرم): این نوع از نمک برای استفاده در صنعت تولید کنسانترة خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می­گیرد همچنین این نمک صنعتی علاوه بر طعم­بخشی به غذای دام و طیور، بخشی از مواد معدنی مورد نیاز دام را تأمین می­نماید. برای تهیه این نوع نمک با قیمت بسیار مناسب و کیفیت فوق العاده بالا و خلوص بالاتر از ۹۸ درصد از طریق مجموعه هالیتو برای خرید اقدام نمایید.
 • نمک شکری: نمک شکری به دلیل شباهت ظاهری دانه­های آن به شکر، به این نام معروف است و در صنایع مختلفی کاربرد دارد که مهمترین آنها حفاری چاه های نفت و گاز است و به همین دلیل به نمک حفاری نیز مشهور است.
 • نمک صدفی: این نمک کوچکترین ابعاد نمک صنعتی را داراست و دارای بلورهای بسیار ریز و درخشنده است.

در یک تقسیم بندی ­کلی، نمک صنعتی به دو دستة سنگ نمک صنعتی و نمک صنعتی دانه ­بندی تقسیم می­شود که هر یک در صنایع مختلف کاربرد دارند و می­توانید تمامی این نمک ها را به صورت آنلاین از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو خریداری نمایید.

تفاوت نمک خوراکی و صنعتی

تفاوت عمدة نمک خوراکی و نمک صنعتی در میزان خلوص آن است درجه و میزان خلوص نمک صنعتی از نمک خوراکی پایین­تر می­باشد و نمک صنعتی، فاقد ید است.

گفته شده که درجة خلوص نمک­های صنعتی مورد استفاده در صنایع گوناگون، کمتر از ۹۵% است، این در حالی ­است که نمک خوراکی از درجة خلوص بسیار بالاتری برخوردار می­باشد ولی در عمل به این صورت نیست و تمامی نمک های صنعتی مجموعه هالیتو خلوص بالاتر از ۹۸ درصد را دارند ولی به دلیل اینکه عملیات تصفیه روی آنها صورت نگرفته جزو نمک های صنعتی دسته بندی می‌شوند.

نمک خوراکی پس از گذراندن مراحل تصفیه­سازی، فاقد املاح اضافی می­گردد و برای مصرف خوراکی آماده می­گردد این فرآیند پالایش و تصفیه سازی موجب می­گردد که نمک خوراکی سبب ایجاد بیماری­هایی مانند سنگ کلیه نشود.

نمک ­خوراکی به عنوان عنصری لازم برای تأمین املاح و مواد معدنی مانند ید مورد نیاز بدن، باید در تغذیه روزانه به میزان متعادل مورد استفاده قرار گیرد و نمک­های صنعتی همانطور که از نام آن پیداست نمکی است که کاربردها و موارد استفادة آن در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی، صنعت مواد شوینده و صنعت کاغذ و کارتن سازی است و استفاده خوراکی از آنها غیر مجاز است.

فروش نمک گرمسار

فروش نمک شکری

فروش نمک شکری و فروش نمک گرمسار توسط مراکز مختلفی صورت می­پذیرد.نمک شکری صنعتی که به نمک حفاری نیز مشهور است، نمکی است که در صنایع مختلف مانند حفاری چاه نفت کاربرد فراوانی دارد.

تولید نمک شکری با دانه بندی یک دست که فاقد هرگونه پودر باشد از بیشترین حجم تولید در کارخانجات نمک کوبی گرمسار است و مجموعه هالیتو آن را در کیسه‌های ۲۵ کیلویی عرضه می‌کند.

این نمک همچنین با نام نمک گرانولی در صنعت شناخته می­شود و کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع گوناگون دارد.

 فروش نمک گرمسار

مرکز فروش نمک جاده

یکی از مهم­ترین کاربردهای نمک صنعتی، کاربرد به عنوان نمک جاده است که جاصل کوبش و دانه بندی مخصوص سنگ نمک جهت ریختن در جاده ها و معابر روی برف و یخ است.

خرید و فروش این نمک در بازار داخل کشور به صورت فله انجام می‌گیرد چرا که فروش نمک جاده در تناژهای بالا حداقل ۵۰۰ تن صورت می‌گیرد لذا کیسه کردن آن سبب افزایش قیمت خواهد شد لذا استقبال از این نمک بیشتر به صورت فله است هر چند که جهت بازارهای صادراتی طبیعتا می‌بایست در کیسه جامبو منتقل شود.

کاربرد مهم این نوع نمک در جاده­های برون شهری و درون شهری، در فصول سرد سال برای ذوب نمودن برف و یخ زدگی جاده است، تا لغزندگی جاده­ها کاهش پیدا کند و از بروز حوادث جاده­ای مانند انحراف خودروها و تصادفات جلوگیری شود.

فروش نمک گرمسار

خرید سنگ نمک صنعتی

یکی از اشکال مورد استفادة سنگ نمک، به همان صورت کلوخه مانند و طبیعی آن است که حجم استفاده فوق العاده گسترده‌ای نیز دارد.

این نوع سنگ در ابعاد کوچک  بزرگ در صنایع گوناگونی از صنعت شیلات گرفته تا صنعت داروسازی و ساخت شوینده­های پوست و مو کاربرد دارد همچنین به واسطة اثرات مطلوب انواع سنگ نمک، در سال­های گذشته، توجه به این نوع سنگ­ها در حوزة تولید انواع دکوریجات و وسائل تزیینی مانند انواع آباژورها، جا شمعی­ها و تابلو سنگ­های تزیینی گسترش یافته است.

فروش نمک گرمسار

کاربرد نمک صنعتی کجاست؟

نمک صنعتی دارای کاربردهای مختلفی در صنایع سبک و سنگین گوناگونی می­باشد که از مهم­ترین آنها می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • یکی از مهم­ترین کاربردهای نمک صنعتی در حفاری چاه­های نفتی در سکوهای نفتی می‌­باشد همچنین از این نمک در پالایشگاه‌­ها برای پالایش نفت استفاده می‌­شود.
 • دیگر کاربرد نمک صنعتی در صنعت شیلات و تولید انواع ماهی و آبزیان است در شیلات برای رفع بیماری­های شایع در بین ماهیان پرورشی و از بین بردن باکتری­ها به صورت عمده از نمک صنعتی استفاده می­‌گردد.
 • کاربرد دیگر نمک صنعتی در صنعت آب و فاضلاب و تصفیه آب است این نوع نمک چه در محیط­های صنعتی و چه به صورت خانگی برای تصفیة آب و رفع انسداد لوله­ها و مجاری آب به دلیل املاح زیاد موجود در آب کاربرد دارد. در سیستم­های تصفیه آب خانگی و لوازمی مانند ماشین ظرفشویی نیز از نمک صنعتی در اشکال مختلفی مانند کریستال نمک، انواع قرص نمک و بلوک نمک استفاده می­شود. همچنین در تصفیه آب استخرها نیز نمک صنعتی کاربرد دارد.
 • نمک ضد یخ نیز از دیگر انواع نمک صنعتی محسوب می­شود استفاده از این نوع نمک یکی ازکارآمدترین روش­ها برا کنترل یخ­زدگی در جاده­ها است. از این نوع نمک صنعتی می­توان در جاده­های آسفالته، پیاده­روها، پارکینگ­ها، اسکله‌­ها و باند فرودگاه­‌ها استفاده کرد.
 • از دیگر موارد کاربرد نمک صنعتی استفاده در صنعت دامداری و دامپروری است. این نمک در فرآیند تولید خوراک دام، به مواد افزوده می­شود و باعث ایجاد طعم مطلوب در خوراک دام می­‌گردد و در نتیجه حیوان بیشتر غذا می‌­خورد و زودتر رشد می‌­کند البته مناسب است برای مصرف دامی از نمک پودری استفاده شود هر چند که استفاده از سنگ نمک بسیار بهتر و مناسبتر است.
 • صنعت تولید دارو و صنعت تولید انواع شوینده­‌های بهداشتی از دیگر صنایعی است که به صورت عمده از نمک صنعتی استفاده می‌­کنند. این نوع نمک برای تولید انواع شوینده­های پوست و مو، ژل­های اسکراب پوست و بدن و تولید ضد لک­ها و لایه‌­بردارهای پوست و انواع سرم‌­های پزشکی به کار برده می‌­شود.
 • صنعت دباغی و چرم­سازی از دیگر صنایعی است که در آن از نمک صنعتی برای پاکسازی و زدودن زائدات و چربی­­ها از روی انواع پوست از آن استفاده می‌­شود.

فروش نمک گرمسار

فروش نمک بدون ید

نمک بدون ید که همان نمک خوراکی تصفیه شده است اما روی آن ید پاشیده نمی‌شود و بیشترین مصرف آن برای

 • خبازی ها و نانوایی
 • صنایع تولید مواد غذایی
 • صنایع تولید دان دام و طیور

البته نمک بدون ید اشاره به نمک های تصفیه نشده نیز دارد چرا که این نوع نمک ها نیز فاقد ید است.

این نوع نمک ها کاربرد خوراکی ندارد و بسیاری از افراد معتقدند مصرف آن به صورت خوراکی موجب بروز بیماری­هایی مانند آسیب­های کلیوی و مسمومیت در افراد می­شود. کاربرد نمک بدون ید، در صنایع مختلف مانند اسید سازی، صنعت تولید کاغذ و کارتن، دباغی انواع پوست و تولید چرم­های ارگانیک مانند چرم گاوی و چرم بزی، حفاری­های نفت و گاز و تولید مواد مختلف بهداشتی و آرایشی است.

فروش نمک بدون ید و فروش نمک گرمسار، توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو در گریدهای مختلفی عرضه می‌شود و صادرات نمک های صنعتی از فعالیت های مهم این مجموعه است.

از آنجا که موارد مصرف نمک­های بدون ید و صنعتی، در صنایع مختلف و به صورت عمده است، صنعتگران درصدد تأمین موارد نیاز خود به صورت کلی و با قیمت مناسب هستند. مرکز فروش هالیتو مستقیم و بدون واسطه نمک بدون ید را با قیمتهای متفاوت حتی در اوزان کم و سفارشات کمتر از ۱۰ تن نیز ارسال می‌نماید.

فروش نمک گرمسار

صادرات نمک صنعتی کیسه جامبو

از آنجا که معادن کشور ما از جمله مهم­ترین معادن نمک در سطح دنیا هستند و ایران به عنوان یکی از بیست دارندة نمک باکیفیت در سطح جهان شناخته می­شود، نمک برداشت شده از معادن داخلی علاوه بر تأمین عمدة  بخش بزرگی از صنایع کوچک و بزرگ، به بسیاری از کشورهای دنیا صادر می­گردد.

صادرات نمک از معادن گرمسار بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده­ است عراق، ترکیه، روسیه و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس بزرگترین خریداران نمک استخراج شده از معادن کشور هستند.

برای اطلاع از آمار صادرات می‌توانید از این صفحه بازدید نمایید

صادرات نمک صنعتی با توجه به حجم بالای معادن نمک در ایران، می­تواند ارزآوری خوبی برای کشور ما به همراه داشته باشد هرچند هنوز هم این بخش از صادرات نیازمند توجه هر چه بیشتر مسئولین امر و همکاری ایشان با فعالان حوزة صادرات نمک صنعتی است.

اگر توجه بیشتری به این حوزه از صادرات صورت گیرد، کشور ما می­تواند به عنوان قطب نمک صنعتی در بازارهای بین المللی و جهانی جایگاه نخست را پیدا نماید.

مجموعه هالیتو علاوه بر تامین نمک های صنعتی در بسته بندی های ۲۵ کیلویی، ۵۰ کیلویی و جامبو بگ خدمات بازرگانی و حمل و نقل را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد و به طور خلاصه صفر تا صد صادرات سنگ نمک و نمک را این مجموعه برای شما انجام خواهد داد.

فروش نمک گرمسار

ارسال و حمل و نقل یکی از مهم­ترین مقوله­ها در حوزه صادرات و فروش است  چرا که محصول باید از هرگونه رطوبت و عوامل محیطی محفوظ باشد و در طی فرآیند جابجایی و صادرات دچار افت کیفیت نگردد به همین دلیل از کیسه­های جامبوبگ یا بیگ بگ­ها استفاده می‌شود که کیسه­هایی منعطف هستند که به صورت تخصصی برای حمل و نقل و نگهداری انواع جامدات خشک و پودری مانند نمک، تولید می­‌شوند.

توجه داشته باشید در تجارت کالایی مثل سنگ نمک، قیمت حمل و نقل بسیار عامل تعیین کننده‌ای است و از جمله کالاهایی است که از هزینه حمل تاثیر مستقیم می‌گیرد

صادرات سنگ نمک در این کیسه‌­ها دارای مزایای بسیاری است، از جمله آنکه به دلیل ساختار کیسه‌­های جامبو، حمل و نقل و بلند نمودن آنها از مراکز دپو و انبار با استفاده از ماشین آلات صنعتی مانند لیفتراک­ها و جرثقیل‌­ها امکان­پذیر است و از طرفی محصول را در برابر باد و باران به خوبی محافظت می‌نماید چرا که مقاومت بیشتری به نسبت کیسه های کوچک دارد.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

جهت خرید و فروش این محصول با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09194601519
سامانه پيامکي دریافت پیشنهادات و انتقادات : 50001040456019
شماره فکس: 02143852831
کانال تلگرام: namaksaraa@
صفحه اینستاگرام: namaksaraa
یست الکترونیکی: info@halito.ir

این مطالب را نیز ببینید!

خرید سنگ نمک

مرکز خرید سنگ نمک صنعتی دامی تزیینی کریستالی صادراتی

مرکز خرید سنگ نمک صنعتی دامی تزیینی کریستالی صادراتی، نمک خوراکی تصفیه شده با بسته بندی مخصوص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button+989129380188